Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/ml-slider/) is not within the allowed path(s): (/home/wamkastr/domains/old.wamka.pl:/tmp:/var/tmp:/home/wamkastr/.tmp:/home/wamkastr/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/wamkastr/domains/old.wamka.pl/private_html/wp-content/plugins/ml-slider-pro/ml-slider-pro.php on line 245

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/ml-slider/) is not within the allowed path(s): (/home/wamkastr/domains/old.wamka.pl:/tmp:/var/tmp:/home/wamkastr/.tmp:/home/wamkastr/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/wamkastr/domains/old.wamka.pl/private_html/wp-content/plugins/ml-slider-pro/ml-slider-pro.php on line 245

Warning: Use of undefined constant action - assumed 'action' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wamkastr/domains/old.wamka.pl/private_html/wp-content/themes/Wamka/functions.php on line 2
Seksuolog Szczecin | Maciej Wamka, Anna Wamka

O NAS

Anna Wamka

psycholog
seksuolog
psychoterapeuta
Jestem psychologiem, seksuologiem oraz psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji w nurcie Poznawczo – Behawioralnym. Zawsze interesowała mnie ludzka psychika, od kiedy pamiętam obserwowałam zachowania ludzi, słuchałam ich. Myślę, że to kim jestem dziś to nie przypadek, a rozwijanie w sobie tego co zawsze mnie przyciągało. Po zakończeniu liceum ogólnokształcącego nie miałam wątpliwości co chcę robić dalej.

Jestem absolwentką Psychologii - Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie (obecnie Uniwersytet SWPS). Po uzyskaniu tytułu psychologa postanowiłam dalej rozwijać swoje zainteresowania. Sądzę, że obszar seksualności ma bardzo duży wpływ na codzienne funkcjonowanie oraz relacje z innymi więc aby lepiej rozumieć pacjenta podjęłam studia na kierunku Seksuologia Kliniczna (SWPS), w czasie tych studiów odbyłam staż w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie. Staż oraz poznanie ludzi z trudnościami w sferze seksualnej uświadomił mi jak ważna jest to część ludzkiego życia i jak istotne jest aby czuć się komfortowo. Obszar ludzkiej psychiki jest bardzo wymagający dlatego też wymaga od specjalisty ciągłego dokształcania się, tworzy się też dużo różnych nurtów psychoterapeutycznych lecz jednym z najwyżej ocenianych jest Psychoterapia Poznawczo – Behawioralna. Jest to nurt, który odnosi najlepsze rezultaty w procesie zmiany człowieka, na którego podstawach powstają kolejne formy terapii, co jest na bieżąco sprawdzane poprzez liczne badania. Jako specjalista zawsze stawiam na jakość oraz na czas zmiany, uważam, że człowiek, który zgłasza się do mojego gabinetu zasługuje na takie formy pracy dzięki którym w niedługim czasie odczuje poprawę w codziennym funkcjonowaniu. W związku z moimi przekonaniami zdecydowałam się na podjęcie kolejnych studiów – Psychoterapia Poznawczo – Behawioralna. Obecnie jestem w trakcie procesu certyfikacji. Jestem też członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Aby rozwijać kliniczną wiedzę odbyłam kilkumiesięczny staż w Centrum Psychiatrycznym na II Oddziale Dziennym Psychiatrycznym – Rehabilitacyjnym w Szczecinie. Oprócz powyższych głównych kierunków mojej pracy, aktywnie poszerzam swoją wiedzę licznymi szkoleniami, wykładami.

Po uzyskaniu tytułu psychologa od razu podjęłam pracę w zawodzie, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach w Dziale Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej, gdzie pracują do dzisiaj. W codziennej pracy wspieram ludzi w poważnych kryzysach życiowych związanych np. z przemocą, żałobą, problemami emocjonalnymi, rozstaniem, chorobą, uzależnieniami, konfliktami i in. Ponadto wspieram ludzi chorych oraz ich rodziny w Hospicjum Domowym w Stargardzie, gdzie staram się poprawić jakość ich życia, pomimo odczuwania realnego bólu fizycznego. Aby dotrzeć do największej ilości osób wraz z mężem postanowiliśmy otworzyć gabinet, który pozwoli nam pomagać ludziom zgodnie z naszymi kompetencjami i zainteresowaniami.

Uważam, że w pracy z pacjentami kluczem jest zaufanie oraz poczucie pełnej akceptacji. Relacja terapeutyczna jest początkiem do procesu zmiany pacjenta.
Anna Wamka - ZnanyLekarz.pl
Maciej Wamka
psycholog
psycholog dziecięcy
psychoterapeuta
Jestem psychologiem, psychologiem dziecięcym, psychoterapeutą nurcie Poznawczo – Behawioralnym. Jako nastolatek oglądałem filmy i czytałem książki psychologiczne. Pierwszą książkę, którą dobrze zapamiętałem to ”Świat Zofii” autora Gaardera Josteina, co prawda książka jest wprowadzeniem do filozofii lecz dla mnie była początkiem rozważań nt. życia, natury ludzkiej, kwestii emocjonalnych.

Jestem absolwentem Psychologii – Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie (obecnie Uniwersytet SWPS). Po uzyskaniu dyplomu psychologa zdecydowałem się na dalszy rozwój w charakterze psychoterapeuty dlatego też podjąłem naukę psychoterapii poznawczo-behawioralnej w szkole CBT w Warszawie.

Psychoterapia poznawczo – behawioralna daje świetne efekty w leczeniu dzieci, młodzieży i dorosłych stąd też mój wybór narzędzi do pracy. W swojej pracy pomagam ludziom którzy cierpią z powodu odczuwania nadmiernego smutku, przygnębienia lub; walczą z stanami lękowymi, złością, stresem. Wspieram ludzi, którzy mają trudności w nawiązaniu lub utrzymaniu relacji z innymi, poszukujących życiowej stabilizacji i równowagi. Zajmuję się również zaburzeniami osobowości typu borderline. Podstawą każdej terapii jest bezpieczna relacja terapeutyczna, którą wzbogacam metodami pracy dialektyczno – behawioralnej (DBT). W pracy z dziećmi i młodzieżą najczęściej zajmuję się zaburzeniami zachowania, a w tym agresją oraz autoagresją lecz również zaburzeniami nastroju, depresją, lękami, fobią. Jednak moim głównym zainteresowaniem jest temat zaburzeń koncentracji i uwagi, impulsywności oraz nadruchliwości w Zespole Nadpobudliwości Psychoruchowej czyli ADHD. Ten temat nie dotyczy tylko dzieci i młodzieży lecz również osób dorosłych. W terapii oprócz podstawowych metod pracy psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej wdrożyłem innowacyjny trening komputerowy uwagi RehaCom. Efektywność metody treningowej jest potwierdzona badaniami na całym świecie. Bardzo cenię sobie współpracę rodziców, włączam w proces terapii naturalne środowisko dziecka.

Doświadczenie zdobyłem poprzez odbycie rocznego stażu klinicznego pod kierownictwem lek. med. psychiatry dzieci i młodzieży Grzegorza Bosego w Zachodniopomorskim Instytucie Psychoterapii. Pracowałem w Szczecińskim Domu Dziecka, gdzie wspierałem i poddawałem terapii dzieci z zaburzeniami zachowania, zaburzeniami lękowymi, afektywnymi. Pracowałem jako psycholog w szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Praca w placówkach dała mi ogromne możliwości rozwojowe, poprzez obserwację i wspieranie dzieci i młodzieży miałem możliwość dostosowania narzędzi pracy do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Obecnie pracuję w poradni zdrowia psychicznego przychodni EVOMED (przychodnia stoczniowa) w Szczecinie, gdzie oprócz typowej pracy psychologa , powadzę również badania neuropsychologiczne we współpracy z lekarzem neurologiem. Prowadzę prywatny gabinet psychologiczno-psychoterapeutyczny.

Uczestniczę w grupowych i indywidualnych superwizjach, dzięki którym na bieżąco doskonalę i wzbogacam swój warsztat pracy. Systematycznie uczestniczę w szkoleniach, warsztatach, wykładach dzięki którym pozyskuję aktualną wiedzę z zakresu psychologii, psychoterapii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behaworalnej (PTTPB).
Umów wizytę